Ronaldo bijesan zbog promašenog penala (video)

Real Madrid je u 32. kolu španske Primere sa 3:1 na svom terenu nadigrao Malagu.

Nisu Kraljevi briljirali, ali došli su do veoma važnog trijumfa. Poveli su već u 24. minuti kada je Ramos sa svega nekoliko metara iskoristio dobar ubačaj Ronalda, što je bio rezultat i prvog djela igre. U nastavku dosta izbuđenja. Prvo u 67. minuti Cristiano Ronaldo nije iskoristio penal kada je pogodio stativu, ali samo dvije minute poslije Portugalac je nakon fenomenalne akcije i duplog pasa uposlio Jamesa Rodrigueza koji je prelijepim golom udvostručio vodstvo domaćeg sastava.

Malaga se nije predavala pa je samo dvije minute kasnije Juanmi smanjio na 2:1, ali gosti nisu imali snage da naprave potpuno iznenađenje.  Konačnih 3:1 nakon dvije asistencije postavio je Ronaldo u 92. minuti. Real sada ponovo ima dva boda manje od lidera Barcelone, dok je Malaga na 7. mjestu.

Ipak, veliki problem za Carla Ancelottija mogla bi biti povrede Garetha Balea koji je već u 5. minuti napustio teren, kao i Luke Modrića u 60. minuti i ukoliko se povrede ispostave kao ozbiljnije, bio bi to veliki udarac za Real do kraja sezone.