Pogledajte kako se obrukao Iker Casillas (video)

Derbi 22. kola španske Primere donio je veliki madridski okršaj Atletica i Reala, a Jorgandžije su ponovo bile bolje i slavile su sa velikih 4:0.
Domaći su poveli već u 14. minuti, a stijelac je bio Tiago Mendes, koji je nakon jedne povratne lopte, prizemnim šutem matirao Casillasa. Golman Reala je mogao i mnogo bolje intervenisati, ali novi šok je uslijedio nedugo zatim. Rezevrista Saul je fenomenalnim golom škaricama u 18. minuti udvostručio prednost Jorgandžija za velikih 2:0.

Real u prvom dijelu praktično nije ni postojao na terenu, a ništa bolji nisu bili ni u nastavku. Potpuni potop Reala kompletirali su Griezmann u 67. i Mandžukić u 89. minuti za konačnih 4:0.

Ovom pobjedom Atletico Madrid je učinio prvenstvo ponovo zanimljivim i dodatno otvorio trku između njih, Barcelone i Reala. S druge strane, Kraljevi i u šestoj međusobnoj utakmici ove sezone nisu uspjeli pobijediti svog ljutog rivala.

Atlético Madrid 4-0 Real Madrid (Tiago, 13’; Saúl, 18’, Griezmann 67’, Mandžukić 89’) Pogledajte kakav je samo gol primio Iker Casillas