El Clasico odlučio Ronaldo: Pogledajte majstoriju (video)

Real Madrid slavio je u El Clasicu odigranom u 31. kolu španske Primere. Kraljevski klub savladao je Barcelonu rezultatom 1:2, te je tako vratio neizvjesnost u završnici prvenstva.
Na prvu veću priliku čekalo se do 20. minute kada je Ivan Rakitić uputio prizeman udarac, ali Keylor Navas je sjajno odbranio. Do kraja prvog poluvremena nije bilo ništa značajno.

Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu Lionel Messi je imao veliku šansu, međutim još jednom Navas je odlično odbranio. U 56. minuti Rakitić je izveo korner, a sjajno je skočio i glavom pogodio Gerard Pique.

Slavlje Katalonaca nije dugo trajalo, jer je u 62. minuti Marcelo nakon fantastičnog prodora dodao do Tonija Kroosa na desnoj strani, koji je centrirao, a Karim Benzema je atraktivno pogodio za 1:1.

U 79. minuti Gareth Bale je postigao gol, no isti je poništen i to neopravdano. Odmah nakon toga Kraljevski klub mogao je doći do vodstva, ali Cristiano Ronaldo je pogodio prečku.

Ipak, pravda je zadovoljena. Ronaldo je u 85. minuti postigao pobjedonosni pogodak za Real Madrid. Vrijedi istaći da je Sergio Ramos dvije minute prije toga dobio drugi žuti karton.